Trasa

Opis trasy

Naszą pielgrzymkę rozpoczynamy w Poznańskiej Katedrze zwyczajowo o godz. 8:00 Eucharystią. Następnie wyruszamy w drogę. Wraz z nami jadą dwa samochody. Jeden z nich wiezie bagaże, a drugi bieżący asortyment, a często też najbardziej zmęczonych pielgrzymów.

Przez pierwsze trzy dni Grupa 2 przechodzi najdłuższą trasę, spośród wszystkich grup poznańskich. Dlatego czwartego dnia śpimy do południa. Kolejne miasta w których mamy noclegi to Środa Wielkopolska, Jarocin i Pogrzybów.

W pierwszych dniach liczyć możemy na wyjątkowe przejawy ludzkiej gościnności. Na postojach czekają na nas często pyszne kanapki, placki oraz napoje. Noclegi odbywamy u rodzin z parafii do których docieramy. Wdzięczni za ich gościnność pamiętamy o Nich w modlitwie i zanosimy ich intencje przed oblicze Matki Bożej.

Dalej trasa naszej grupy wiedzie przez Ostrów Wlkp, Siedlikowo, Kępno, Łubnice, Jaworzno i Libidze. Im bliżej Częstochowy, tym co raz trudniej o nocleg u rodziny. Bywają noclegi w strażnicach, albo szkołach. Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło – pogodny wieczór przy strażnicy pomaga poznać się lepiej.

Po drodze czekają też inne atrakcje: bieg dla najbardziej niezmordowanych pielgrzymów, mecz piłki nożnej czy polewanie wodą przez strażaków w upalne dni.

Każdego dnia serwowany jest obiad – najczęściej zupa. O śniadanie i kolację każdy musi zatroszczyć się sam. Pomagają w tym gospodarze, ale w razie czego są przecież sklepy.

Naturalnie nie brakuje też tego najważniejszego pokarmu – każdego dnia sprawowana jest Eucharystia.

W czasie drogi dużo śpiewamy, odmawiamy Różaniec, wsłuchujemy się w konferencje. Jest też czas na wzajemne poznanie się.

Nagrodą za dotarcie do celu wizerunek Matki jest!

Zapis GPS

Poniżej przedstawiono zapis trasy przy użyciu GPS. Co roku ulega ona jednak drobnym modyfikacjom przez prowadzone nieraz roboty drogowe i inne okoliczności.


Pokaż większą mapę